Komise USA pro mezinárodní obchod zabavila další 4 dodávky tonerových kazet porušujících patenty

United States International Trade Commission (USITC) vydala další čtyři nařízení k zabavení a propadnutí tonerových či inkoustových kazet v souvislosti s ochrannou práva duševního vlastnictví originálních výrobců spotřebního materiálu. Za rok 2016 se jedná již o 58 rozhodnutí o zabavení dodávky tonerových či inkoustových kazet porušujících ochranu duševního vlastnictví.

První z nově vydaných rozhodnutí se týká společnosti Inscribe Inc. pro porušení ochrany inkoustových cartridgí Epson (označení vyšetřování GEO – 337-TA-565 z roku 2007), druhý případ se týká společnosti Parcel Pack Express pro porušení ochrany inkoustových cartridgí HP (označení vyšetřování GEO – 337-TA-691 z roku 2011), dále ve třetím případě došlo k zabavení spotřebního materiálu společnosti Emerald Recycling LLC pro porušení ochrany inkoustových kazet HP (označení vyšetřování GEO – 337-TA-723 z roku 2011) a poslední vydané nařízení je proti společnosti YMCK Systems Inc. za porušení ochrany tonerových kazet Lexmark (označení vyšetřování GEO – 337-TA-740 z roku 2011).

 

Komise USA pro mezinárodní obchod zabavuje tonery a inkousty porušující patenty a ochranné známky s nebývalou intenzitou
Vydán příkaz na obstavení a zabavení objednávek některých tonerů na Amazonu
Amazon je žalován za prodej kompatibilních tonerů Canon

 

Z označení vyšetřování (v České republice je nejblíže termín „spisových značek“) je patrné, že se pokaždé jednalo o nařízení k jinému typu ochrany originálního spotřebního materiálu. Z nařízení je patrný trend, který je možné pozorovat u některých společností v České republice, tedy že firmy, které se zabývají renovací tonerových a inkoustových kazet nahrazují poctivé renovace za klony, porušujícími patentovou ochranu. Emerald Recycling LLC ve svých internetových stránkách prezentuje jako renovátor inkoustových a tonerových kazet s vlastním systém sběrných boxů, přičemž vyšetřování GEO – 337-TA-723 (spis [176 stran, velikost cca. 10 MB] ke stažení zde: https://www.usitc.gov/intellectual_property/documents/pub4373.pdf) se typicky týká kompatibilních, nikoliv renovovaných tonerových kazet. Klony z asijské produkce jsou tak často maskovány za renovace.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. Four more seizure orders handed out. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 15. 07. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.therecycler.com/posts/four-more-seizure-orders-handed-out/>.

Emerald Recycling LLC. Dostupný z WWW: <http://emeraldrecycling.net/index.html>.