Nejlepší tiskárny podle čtenářů PCMag vyrábí Brother – již 10 let

PCMag je významný světový zpravodajský server zabývající se výpočetní technikou. Mimo běžné testování hardware sestavuje žebříčky různých zařízeními výpočetní techniky na základě průzkumu spokojenosti svých čtenářů.

V oblasti tiskáren se již po desáté za sebou stal vítězem této ankety Brother. Podle respondentů z průzkumu nemůže nikdo jiný poskytnout stejnou úroveň celkové spokojenosti, spolehlivosti a snadnosti nastavení. Respondenti ankety říkají, že tiskárny Brother dodávají vynikající kvalitu tisku a nejnižší cenu inkoustových a tonerových kazet, jsou spolehlivé.

Hodnota 0 v grafu znamená absolutní nespokojenost, hodnota 10 absolutní spokojenost.

 

Autor: PCMag
 

Brother dosáhl nejvyššího hodnocení spokojenosti u tiskáren starších než jeden rok, domácích tiskáren, multifunkčních inkoustových tiskáren, monochromatických laserových tiskáren, multifunkčních monochromatických laserových tiskáren i multifunkčních barevných laserových tiskáren.

U nově pořizovaných tiskáren došlo k výraznému nárůstu celkové spokojenosti uživatelů s tiskárnami Canon. Spokojenost uživatelů tiskáren Canon se oproti roku zvýšila o 0,5 bodu, z hodnoty 8,0 na 8,5 a pravděpodobnost, že uživatelé tiskárnu doporučí k nákupu, se zvýšila z 8,1 do 8,6 bodu. Opačný trend zaznamenal výrobce tiskáren Epson. Celková spokojenost klesla z 8,3 na 7,9 a pravděpodobnost doporučení klesla z 8,3 na 8,1.

U jednotlivých výrobců je velmi podobná spokojenost se samotnými tiskárnami a kvalitou tisku. Brother získal body navíc při hodnocení ceny tiskárny a ceny spotřebního materiálu pro tiskárny.

V grafu je zajímavé umístění společností Dell a Samsung. Obě společnosti ukončily výrobu a prodej tiskáren.

 

 

Dell ukončí prodej tiskáren
HP dokončil akvizici divize tiskáren společnosti Samsung
Brother je v Polsku vyšetřován kvůli příliš vysokým cenám svých produktů

 

 

Společnost Dell ukončila prodej tiskáren a multifunkční zařízení bez náhrady (dle našich zkušeností se jednalo o přeznačkování tiskáren jiných značek, například právě Brother). Divizi výroby tiskáren Samsung odkoupila společnost HP Inc. a je postupně nahrazována produkty HP.

Celý článek je uveřejněn zde:
https://www.pcmag.com/news/362411/readers-choice-awards-2018-printers

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
GOTTESMAN, Ben, Z. PCMag. Readers‘ Choice Awards 2018: Printers. [online]. New York: Ziff Davis, LLC. PCMag Digital Group. Poslední revize 12. 06. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.pcmag.com/news/362411/readers-choice-awards-2018-printers>.