Prodeje tiskáren meziročně poklesly o téměř 8 %, dle očekávání padají prodeje značky Pantum

Společnost International Data Corporation (IDC) zveřejnila statistiku vývoje prodejů tiskáren a multifunkčních zařízení za třetí čtvrtletí roku 2023 a jeho porovnání s třetím čtvrtletím roku 2022.  Meziročně došlo k poklesu globálních prodejů o 7,9 %, tedy o 1 675 518 kusů tiskových zařízení.

 

 

Vývoj trhu tiskáren – pokles o téměř 12 %, zejména díky HP
Spojené státy americké zakázaly dovoz 4. největšího světového výrobce tiskáren a jednoho z největších výrobců tonerů do USA
HP blokuje další typy tonerových kazet
Jak výhodná je ve skutečnosti registrace v programu HP+, kterou HP vnucuje ke každé tiskárně? Registrace ke službám HP+ může být spojena s měsíčním paušálem!

 

 

USA v květnu roku 2023 dovoz tiskáren a spotřebního materiálu čínského výrobce tiskáren a spotřebního materiálu Ninestar Corp., který je výrobcem tiskáren Pantum. Důvodem je porušování lidských práv při jejich výrobě. Dodávky tiskáren Pantum se tak meziročně propadly o 23,2 %. Dle našeho názoru se tento zákaz výrazně podepsal i do prodejů tiskáren ostatních značek, protože tiskárny Ninestar Corp. se prodávají i pod obchodními značkami Lexmark a Xerox.

 

 

Velký propad zaznamenala i společnost HP Inc. a to o celých 14,7 %. U společnosti HP Inc. se jedná o dlouhodobý trend, který je možné vysvětlit propadem poptávky po značce HP z důvodu blokování tiskáren třetích stran a uživatelsky nepřívětivé instalaci.

 

 

Méně tiskáren prodala i společnost Brother (o 9,7 %), stagnoval prodej tiskáren Epson. Nárůst jako jediný výrobce zaznamenal Canon.

 

O IDC Trackers:
Produkty společnosti International Data Corporation (IDC) IDC Trackers poskytují přesné a včasné informace o tržní velikosti, podílech jednotlivých dodavatelů a dále poskytují prognózy pro stovky technologických trhů z více než 100 zemí celého světa. S využitím vlastních nástrojů a výzkumných procesů jsou produkty IDC Trakcers aktualizovány na pololetním, čtvrtletním a měsíčním základě. Výsledky sledování jsou doručovány klientům v uživatelsky přívětivých výsledcích programu Excel a on-line dotazovacích nástrojích. Více informací o IDC Trackers zde: https://www.idc.com/tracker/showtrackerhome.jsp

 

Autor:
Asociace renovátorů tonerů (ART)

 

Zdroj:
IDC. Worldwide Hardcopy Peripherals Shipments Decreased 7.9% Year Over Year in the Third Quarter of 2023, According to IDC. [online]. Framingham: IDC Research, Inc. Poslední revize 05. 12. 2023. Dostupný z WWW: <https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS51468623>.