Společnost Canon podává žalobu na uplatnění patentových práv v Moskvě

Společnost Canon Inc. podala žalobu na uplatnění patentu Ruské federace č. 2467370, který se týká tonerových kazet. Stížnost byla podána u Moskevského hospodářského soudu proti obžalovaným společnostem LLC VTT a LLC Pallady, které distribuují tonerové kazety.

Společnost Canon se domnívá, že některé modely kazet prodávané na ruském trhu pod obchodními značkami „Hi-Black“ a „NetProduct“ těmito distributory porušují patent č. 2467370.

Účelem této žaloby je zastavit porušování patentové ochrany a získání náhrady škody za porušení patentu v souladu s ruským právem.

 

Autor: Магазин и сервисный центр офисной техники. Картридж Hi-Black (HB-№703) для Canon LBP-2900/3000, 2K.
 

 

Společnost Canon již dříve úspěšně uzavřela spor s ruským prodejcem nabízejícím kompatibilní tonerové kazety pod obchodní značkou „Hi-Black“. Soud v rozhodnutí z roku 2015 uznal všechny nároky společnosti Canon Inc., zakázal žalované společnosti prodávat tonerové kazety chráněné patentem 2467370 a dále nařídil zničit na vlastní náklady již dovezené kazety porušující patentovou ochranu a dále zveřejnit náklady související s rozhodnutím soudu v úředním věstníku a dále určil odpovědnost za vzniklou škodu.

 

 

Canon úspěšně uzavřel spor s prodejci tonerů porušujících patenty v Rusku
Canon dosáhl dohody s porušovatelem patentů i v Rusku

 

 

V rámci stejného patentu uzavřela společnost Canon dohodu s významným ruským eshopem Xcom-shop.ru ve které se obě strany dohodly, že Xcom-shop.ru má povinnost ukončit uvádění tonerových kazet do oběhu (včetně internetu), ukončit skladování těchto tonerových kazet.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Canon Inc. Canon files suit for enforcement of patent rights. [online]. Poslední revize 16. 01. 2018. Dostupný z WWW: <http://global.canon/en/news/2018/20180116a.html>.