Vývoj trhu tiskáren – celý sektor dodávek tiskáren výrazně roste

Společnost International Data Corporation (IDC) zveřejnila statistiku vývoje prodejů tiskáren a multifunkčních zařízení za čtvrté čtvrtletí roku 2022 a jeho porovnání s čtvrtým čtvrtletím roku 2021.  Celosvětově se prodeje tiskáren a multifunkčních zařízení zvýšili o celých 11,6 procent.

 

 

Vývoj trhu tiskáren – Pantum stále extrémně roste, HP padá
Vývoj trhu tiskáren – Pantum raketově roste, Epson raketově padá
Vývoj trhu tiskáren – celý sektor dodávek tiskáren výrazně padá
Celosvětové prodeje tiskáren padají, jeden výrobce však dosahuje obrovského nárůstu
Prodeje tiskáren meziročně poklesly o 20 %

 

 

Raketový nárůst dodávek stále zažívá Pantum, dodal více o celých 61,8 %. Za čtvrté čtvrtletí roku 2022 Pantum dodal téměř tři čtvrtě milionu kusů tiskáren.

 

 

Brother, Epson i Canon rostou přibližně stejným tempem, zhruba o polovinu převyšujícím tempo růstu celého trhu. Naopak leaderovi trhu, společnosti HP, se nedaří. Za čtvrté čtvrtletí roku 2022 dodala pouze o 2,4 % více tiskáren, ve srovnání s rokem předchozím. Je možné, že blokování tiskáren na dálku pomocí aktualizací firmwaru a i tlak na povinnost registraci prodejců do systému HP Inc. se začíná projevovat v propadu zájmu o tiskárny HP.

 

 

O IDC Trackers:
Produkty společnosti International Data Corporation (IDC) IDC Trackers poskytují přesné a včasné informace o tržní velikosti, podílech jednotlivých dodavatelů a dále poskytují prognózy pro stovky technologických trhů z více než 100 zemí celého světa. S využitím vlastních nástrojů a výzkumných procesů jsou produkty IDC Trakcers aktualizovány na pololetním, čtvrtletním a měsíčním základě. Výsledky sledování jsou doručovány klientům v uživatelsky přívětivých výsledcích programu Excel a on-line dotazovacích nástrojích. Více informací o IDC Trackers zde: https://www.idc.com/tracker/showtrackerhome.jsp

 

Autor:
Asociace renovátorů tonerů (ART)

 

Zdroj:
IDC. Worldwide Hardcopy Peripheral Shipments Increased 11.6% in the Fourth Quarter, According to IDC Tracker. [online]. Framingham: IDC Research, Inc. Poslední revize 03. 03. 2023. Dostupný z WWW: <https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS50453823>.