Xerox oficiálně zahájil proces rozdělení na dvě samostatné společnosti

Společnost Xerox oznámila, že došlo k podání „Form 10 registration statement“ k úřadu „US Securities and Exchange Commission“, tedy k formálnímu zahájení procesu rozdělení společnosti Xerox do dvou samostatných společností „Xerox Corporation“, která se bude zabývat výrobou tiskových zařízení a ostatního hardwaru, a „Conduent“, která bude poskytovat outsourcingové služby v oblasti řízení obchodních procesů ostatním společnostem. Novým generálním ředitelem Xerox Corporation bude Jeff Jacobson, zatímco generálním ředitelem společnosti Conduent se stane Ashok Vemuri. Xerox poznamenal, že v registračním formuláři je uvedena řada klíčových informací o plánovaném rozdělení podílů, stejně jako přehled podnikání.

 

Xerox oznámil jména firem vzniklých rozdělením Xeroxu
Xerox projde hlubokou restrukturalizací s cílem ušetřit 2,4 miliardy USD
Xerox se rozdělí na dvě samostatné společnosti
Ursula Burns, stávající předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti Xerox uvádí: „Dnešní podání znamená významný krok směrem k dokončení rozdělení Xeroxu, které vytvoří dvě silné společnosti s lepší orientací a flexibilitu, sledují odlišné a svébytné obchodní strategie a příležitosti k růstu. Děláme solidní pokrok směrem k dokončení oddělení do konce roku (2016) a cílování nových společností pro jejich budoucí úspěch.“

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. Xerox begins split process. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 04. 07. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.therecycler.com/posts/xerox-begins-split-process/>.