Akcionáři Lexmarku schválili smlouvu o fúzi

Lexmark International Inc. svolal na 22. července 2016 mimořádnou schůzi akcionářů s cílem požádat akcionáře, aby hlasovali pro sloučení s konsorciem firem  LLCs and Apex technology. Správní rada společnosti Lexmark v pozvánce na schůzi akcionářů jednoznačně vyzvala akcionáře, aby hlasovali pro uskutečnění této fúze.

 

 

Lexmark svolává mimořádnou schůzi akcionářů
Zaměstnanci Lexmarku usilují o zablokování převzetí Apexem kvůli extrémním národním bezpečnostním rizikům
Apex Technology definitivně kupuje Lexmark

 

 

Hlavní závěry mimořádné schůze akcionářů Lexmark International Inc. konané 22. července 2016:

  • Akcionáři Lexmark International, Inc. schválili definitivní dohodu o fúzi, ve které získá Lexmark konsorcium investorů vedené Apex Technology Co., Ltd. a PAG Asii Capital, Legend Capital Management Co., Ltd.
  • Po dokončení transakce akcionáři Lexmarku obdrží 40,50 (cca. 1 000 Kč) USD za akcii v hotovosti.
  • Transakce zůstává předmětem schválení regulačních orgánů USA.
  • Celá transakce by měla být dokončena v druhé polovině roku 2016.
  • Společnost plánuje oznámit výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí 2016 před otevřením Newyorské burzy v pátek, 29. července 2016. Lexmark nebude pořádat konferenční hovory s analytiky a investory v souvislosti s oznámením výsledků hospodaření za druhé čtvrtletí roku 2016 a neočekává, že by tak učinil ani v dalších čtvrtletích, dokud nebude celá fúze dokončena.

 

Předseda představenstva a generální ředitel Paul Rooke výsledkům mimořádné schůze akcionářů uvádí: „Dnes naši akcionáři schválili tuto definitivní smlouvu o fúzi drtivou většinou. Tato transakce je v nejlepším zájmu našich akcionářů, a jsme přesvědčeni, že bude přínosem pro naše zákazníky, poskytne nové příležitosti pro naše zaměstnance a umožní společnosti Lexmark nadále růst, inovovat a rozšiřovat svou přítomnost na trhu v asijsko-pacifické oblasti.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Lexmark. News Releases. Lexmark shareholders approve merger agreement. [online]. Lexington: Lexmark International, Inc. Poslední revize 22. 07. 2016. Dostupný z WWW: <http://newsroom.lexmark.com/2016-07-22-Lexmark-shareholders-approve-merger-agreement>.