Apex Technology jedná o prodeji softwarové části Lexmarku

Skupina investorů včetně s Apex Technology Co., která v dubnu roku 2016 odkoupila výrobce tiskáren Lexmark je dle Bloomberg v jednání z řadou investičních skupin, které mají zájem o odkup části Lexmarku produkující software pro scanování a správu dokumentů v digitální podobě. Již dříve se spekulovalo o rozdělení Lexmarku na dvě samostatné firmy – na firmu vyrábějící tiskové stroje a spotřební materiál a na firmu produkující software. Později došlo k prodeji celého Lexmarku konsorciu investorů  Apex Technology Co. Ltd., PAG Asia Capital a Legend Capital Management Co. Ltd, která je součástí investiční společnost Legend Holdings Corp,. Hodnota transakce dosáhla částky 3,6 miliardy USD (zhruba 90 miliard Kč).

 

 

Výbor pro zahraniční investice USA zahájil prošetřování fúze Lexmarku a Apexu
Apex Technology definitivně kupuje Lexmark
Koupí Canon nebo Ricoh část Lexmarku vyrábějící hardware?

 

 

Hodnota samostatné části produkující software, by mohla dosáhnou hodnoty až 1 miliardy USD (zhruba 25 miliard Kč), tedy necelé čtvrtiny celé hodnoty Lexmarku. Mluvčí Lexmarku očekává, že dohoda bude uzavřena v druhé polovině roku.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
PORTER, Kiel. SHERMAN, Alex. Bloomberk. Lexmark Owners Said to Shop Software Months After Buyout Deal. [online]. New York: Bloomberg L.P. Poslední revize 09. 09. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.bloombergquint.com/technology/2016/09/09/lexmark-owners-said-to-shop-software-months-after-buyout-deal>.