Brother není jen výrobcem tiskáren a šicích strojů

Japonský výrobce Brother Industries, Ltd. se nezabývá pouze výrobou tiskáren a spotřebního materiálu pro tiskárny a šicích strojů. Část produkce Brotheru tvoří i výrobní stroje a zařízení pro průmysl, zařízení pro potisk plastových lahví, plechovek, obalů na potraviny, léky, tisknoucí data trvanlivosti či čísla šarží, výroba převodových ústrojí a online karaoke systém určený pro Japonsko.

 

 

Výsledky Brotheru za uplynulý fiskální rok – vyšší tržby, nižší zisk
Brother zrenovoval již 40 miliónů kusů tonerových kazet
Brother slaví 15 let renovací vlastních tiskových kazet na Slovensku
Brother začíná pro své kazety používat renovovatelné čipy!

 

 

Struktura tržeb společnosti Brother:

 

Největší část tržeb společnosti Brother tvoří prodeje v segmentu inkoustových a laserových tiskáren, multifunkčních tiskových strojů, etiketovacích zařízení a spotřebního materiálu pro tisková zařízení (azurová).

 

Další část tržeb společnosti Brother je tvořena prodejem průmyslových obráběcích strojů, které Brother primárně vyvíjí pro výrobu vlastních šicích strojů, průmyslových šicích strojů a tiskáren oděvů (zelená).

 

 

Pojmem Domino Business společnost Brother označuje produkci kódovacích a značkovacích zařízení, které tisknou informace, jako jsou data minimální trvanlivosti a čísla šarží na plastové lahve, plechovky a obaly na potraviny, stejně jako zařízení pro digitální tisk, která reagují na potřebu široké škály v oblasti balení produktů v menších množstvích a kratších dodacích lhůtách (modrozelená).

 

 

Novou část produkce Brotheru v roce 2022 přestavovala oblast označená jako Nissei Business. Jedná se o výrobu převodových motorů, vysokopevnostních redukcí pro průmyslové roboty a tovární automatizační zařízení a vysoce přesná převodová ústrojí (modrá).

 

 

Vznik společnosti Brother je spojen s výrobou šicích strojů. Brother je dodnes významným výrobcem šicích strojů, tento segment produkce dále tvoří vyšívací stroje a domácí řezací stroje (oranžová).

Poslední část produkce Brotheru, označovanou jako Network & Contents Business tvoří produkce online karaoke systémů včetně aplikace JOYSOUND pro online karaoke z mobilních telefonů ve spojení s hardwarovým karaoke vybavením (růžová).

 

 

Provozní zisk jednotlivých segmentů společnosti Brother:

Největší část provozního zisku tvoří výroba inkoustových a laserových tiskáren, multifunkčních strojů a etiketovacích zařízení, včetně spotřebního materiálu pro tisková zařízení (azurová). Ziskový je i výroba prodejem průmyslových obráběcích strojů (zelená). Velmi malý zisk přináší nová část výroby Brotheru, to je výroba převodových motorů, vysokopevnostních redukcí pro průmyslové roboty a tovární automatizační zařízení a převodová ústrojí (modrá). Zisková je i oblast výroby šicích, vyřezávacích a vyšívacích strojů (oranžová). Žádný zisk, v minulosti vysokou ztrátu vytváří odvětví karaoke (růžová). Ztrátové je odvětví produkce kódovacích a značkovacích zařízení (modrozelená).

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Brother Industries, Ltd. Business Segment financial information [online]. Dostupný z WWW: <https://global.brother/en/investor/highlights/segment>.

Brother Industries, Ltd. Business Segments [online]. Dostupný z WWW: <https://global.brother/en/corporate/segment/nan>.