Další oběť COVID-19: Xerox ukončuje svou snahu o převzetí společnosti HP

Společnost Xerox vydala prohlášení, ve kterém uvádí, že stahuje nabídku na akvizici společnosti HP a nebude se již snažit nominovat vlastní zástupce do představenstva společnosti HP. Jako hlavní důvod uvádí celosvětovou zdravotní krize a výsledné makroekonomické a tržní nepokoje způsobené virem COVID-19. Další podrobnosti vyjma velice obecných vyjádření Xerox neuvedl.

 

 

Pokud se Xerox a HP spojí, Canon ukončí spolupráci s HP
Xerox zvýšil nabídku za akcie společnosti HP Inc.
HP stále odmítá možnost akvizice ze strany Xeroxu
Xerox si zajistil 24 miliard USD pro akvizici společnosti HP
Xerox se dále pokouší o převzetí HP Inc.

 

 

Společnost HP na toto prohlášení reagovala vlastním, velice neutrálním prohlášením: „Jsme pevně odhodláni zvyšovat hodnotu pro akcionáře HP. HP je silná společnost s vedoucím postavením na trhu v oblasti počítačů, tisku a 3D tisku a digitální výroby. Máme zdravou strategii a dostatečnou likviditu, která nám nyní umožňuje orientovat se v neočekávaných výzvách, jako je globální pandemie a přitom zachovat strategickou cestu pro budoucnost. “

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Xerox. Xerox Provides Update on Proposal to Acquire HP. [online]. Poslední revize 31. 03. 2020. <https://www.news.xerox.com/news/Xerox-provides-update-on-proposal-to-acquire-HP>.

HP Development Company, L.P. HP Issues Statement. [online]. Poslední revize 31. 03. 2020. Dostupný z WWW: <https://investor.hp.com/news/press-release-details/2020/HP-Issues-Statement/default.aspx>.