Xerox si zajistil 24 miliard USD pro akvizici společnosti HP

Společnost Xerox se v posledních měsících pokouší a převzetí společnosti HP, která takovou možnost odmítá. Jedním z důvodů jednoznačného odmítání možné akvizice byla pochybnost o schopnosti zajištění dostatku peněžních zdrojů pro akvizici HP Inc. Společnost Xerox Holdings Corporation zaslala další dopis představenstvu společnosti HP Inc., v němž potvrzuje, že od skupiny Citi, Mizuho a Bank of America získala finanční prostředky ve výši 24 miliard USD.

 

 

Xerox se dále pokouší o převzetí HP Inc.
Xerox hodlá obejít představenstvo HP a vynutit si spojení přes akcionáře
Vedení HP znovu důrazně odmítlo nabídku na převzetí ze strany Xeroxu
Xerox tlačí na vedení společnosti HP a trvá na převzetí HP
HP Inc. odmítá nabídku na akvizici ze strany Xeroxu

 

 

„Milý Chipe a Enrique,

během několika posledních týdnů jsme zahájili konstruktivní dialog s mnoha vašimi největšími akcionáři ohledně strategických výhod našeho návrhu na získání společnosti HP. Všem nám je zřejmé, že spojení našich společností by přineslo značné synergie a navýšit peněžní tok, který by zase mohl umožnit zvýšené investice do inovací a větší návratnost pro akcionáře.

Z našeho dialogu s vašimi akcionáři také vyšlo najevo, že vy a vaši poradci zpochybňujete naši schopnost získat kapitál nezbytný k financování našeho návrhu. Vždy jsme trvali na tom, že náš návrh má zajištěné reálné financování, ale abychom odstranili jakékoli pochybnosti, obdrželi jsme od Citi, Mizuho a Bank of America závazné finanční krytí (které nepodléhá žádné hloubkové kontrole).

Navrhuji osobní setkání s Vámi, s vašimi poradci nebo bez nich, abychom mohli zahájit jednání o této transakci.

S pozdravem,

místopředseda a generální ředitel
Xerox Holdings Corporation“

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Xerox. Xerox Secures $24 Billion in Binding Financing Commitments for HP Acquisition. [online]. Poslední revize 06. 01. 2020. <https://www.news.xerox.com/news/Xerox-secures-24-billion-in-binding-financing-commitments-for-HP-acquisition>.