Epson podal a okamžitě vyhrál žalobu na 26 prodejců Amazonu

Společnosti Epson America a společnost Seiko Epson Corp. podaly žalobu na 26 společností prodávající kompatibilní inkoustové kazety prostřednictvím portálu Amazon Marketplace. V žalobě Epson tvrdí, že obžalovaní prodávají velké množství modelů inkoustových kazet značky Epson porušujících duševní práva společnosti Epson a z toho důvodu došlo k podání žádosti o vydání rozhodnutí proti 26 společnostem.

Soudce okresního soudu v Los Angeles Andre Birotte Jr. na konci měsíce srpna vydal dočasný soudní příkaz, který zakazuje další prodej padělaných výrobků a přijímání objednávek, dále má dle tohoto příkazu Amazon sám zmrazit účty společností a zajistit inventární soupisy prodejů zboží těchto 26 prodejců.

 

 

Epson podal žalobu na další prodejce kompatibilních inkoustových kazet
Epson zahájil další soudní spory o náhradu škody s prodejci kompatibilních inkoustových náplní
Společnost Epson podala další 3 stížnosti na prodejce kompatibilních inkoustů
Epson podal žalobu na prodejce Amazonu

 

 

Následně soudce Birotte vyhověl požadavku společnosti Epson na předběžné opatření, které navazuje na zákazy, které vydal proti 26 společnostem, jakož i na zákaz možnosti vytvoření objednávek zboží nabízené těmito společnosti na portálu Amazon. Dále přikázal společnosti Amazon odevzdat veškeré výnosy z prodeje těchto kazet a inventury kompletní inventury těchto kazet právnímu zástupci společnosti Epson až do vyřešení sporu.

Jilana Miller, zástupkyně generálního právního zástupce společnosti Epson America, uvedla: „Společnost Epson má dlouhou historii intenzivních a rychlých soudních kroků, které jsou nezbytné k ochraně společnosti, spotřebitelů a legálních prodejců před nekalou konkurencí. Jsme potěšeni, že soud uznal potřebu okamžitých a rozhodných kroků k zastavení těchto prodejců obžalovaných z podvodu zákazníků a oceňujeme rychlé jednání Amazon v reakci na soudní příkaz. Tyto nelegální prodeje porušují zásady společnosti Amazon pro prodejce, kteří prodávají na tržišti Amazon a využívají jeho služby. Budeme i nadále úzce spolupracovat s Amazonem a jinými poskytovateli obchodních portálů, abychom podnikli veškerá opatření nezbytná k odhalování a zastavení podvodného prodeje.“

Společnost Epson dále uvedla, že její akce jsou součástí „celosvětového úsilí chránit společnost před nekalou konkurencí všech typů a zajistit, aby její zákazníci obdrželi vysoce kvalitní výrobky, které očekávají.“

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. Epson to sue 26 Amazon sellers. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 24. 09. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/epson-to-sue-26-amazon-sellers/>.