Epson staví novou továrnu na inkoustové tiskové hlavy

Akita Epson Corporation, skupina společnosti Seiko Epson Corporation, investuje celkem přibližně 3,5 miliardy jenů (600 miliard Kč) do výstavby další továrny vyrábějící tiskové hlavy pro inkoustové tiskárny, která ztrojnásobí objem současné produkce. Nová továrna bude sousedit se stávající výrobní továrnou v japonském městě Yuzawa, Prefektura Akita.

 

Epson postaví novou obří továrnu na výrobku inkoustových tiskových hlav
Epson zahájil výrobu v nové továrně na inkoustové tiskárny
Epson plánuje agresivně investovat do vlastní technologie inkoustového tisku

 

 

Společnost Epson ve svém oznámení uvedla, že stavební práce na nové továrně začnou v listopadu 2022 a jejich dokončení je naplánováno na prosinec 2023. Tato investice přibližně ztrojnásobí současnou kapacitu výroby tiskových hlav. Podlahová plocha nové továrny bude mít 3 668,80 m² a celková užitná plocha bude 10 683,77 m². V současné době společnost Akita Epson Corporation zaměstnává 987 zaměstnanců a s otevřením nového výrobního závodu předpokládá významný nárůst počtu zaměstnanců.

 

Akita Epson Corporation Autor: Seiko Epson Corporation
 

Společnost Epson předpokládá, že celosvětová poptávka po inkoustových tiskárnách na trhu kancelářských a domácích inkoustových tiskáren bude ve střednědobém a dlouhodobém horizontu dále růst. Potřeba distribuovaného tisku. Jedná se jak o malé domácí tiskárny, jejichž poptávka dramaticky vzrostla v souvislosti s pandemií COVID-19 a nastartovala trend domácího tisku, stejně jako silná poptávka po velkokapacitních inkoustových tiskárnách nahrazujících tiskárny laserové v Severní Americe a dalších rozvinutých ekonomikách.

Nová továrna umožní pokrýt zvýšenou poptávku a umožní společnosti Epson posílit svou produktovou řadu a rozšířit prodej tiskových hlav třetím stranám s cílem zvýšit nabídku inkoustových tiskáren vybavených špičkovými tiskovými hlavami PrecisionCore MicroTFP.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Epson. Seiko Epson Corporation. Epson to Construct New Factory at Akita Epson to Manufacture Inkjet printheads – New facility to triple printhead production capacity -. [online]. Poslední revize 04. 10. 2022. Dostupný z WWW: <https://corporate.epson/en/news/2022/221004-2.html>.