Finanční výsledky Kyocery za fiskální rok 2022

Výrobce laserových tiskáren, společnost Kyocera, zveřejnila finanční výsledky za fiskální rok 2022. Společnosti Kyocera se dařilo zvyšovat tržby, současně však výrazně klesal zisk. Výroba tiskáren včetně průmyslových velkoobjemových inkoustových tiskáren se na příjmech společnosti Kyocera podílela zhruba v rozsahu 20 %.

 

 

Kyocera převzala českého distributora, firmu Janus
Kyocera chce v letošním roce zvýšit míru renovací tonerových kazet o 64 %
Kyocera spouští kampaň zaměřenou proti padělkům tonerových kazet

 

 

Za fiskální rok končící 31. března 2023 společnost Kyocera vykázala tržby ve výši 2025,3 miliardy JPY (cca. 325 miliard Kč), což představuje meziroční nárůst o 10,1 %.

 

 

Navzdory růstu tržeb se provozní zisk ve fiskálním roce 2022 vyšplhal pouze na 128,5 miliardy JPY (cca. 20 miliard Kč), což je o 13,7 % meziročně méně. Zisk před zdaněním činil 176,2 miliardy JPY (cca. 30 miliard Kč), meziročně o 11,4 % méně.

Tržby společnosti Kyocera jsou tvořeny dodávkami polovodičů, jednoúčelových a víceúčelových čipů, kondenzátorů, konektorů, dodávkami komponent pro automobilový trh a trh chytrých telefonů a tiskovými zařízeními, dodávkami elektronických a pneumatických nástrojů, jako jsou vrtačky, pily, vrtáky či vykružováky, ale například i kuchyňskými pomůckami či solárními systémy.

Výroba tiskových zařízení, zejména velkých kancelářských multifunkčních tiskových laserových zařízení a průmyslových velkokapacitních inkoustových tiskáren, tvoří zhruba 20 % objemu celkových tržeb společnosti Kyocera. Ziskovost této části výroby společnosti Kyocera byla v roce 2022 pouze 7,8 %.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
TANIMOTO, Hideo. KYOCERA Corporation. Financial Presentation (For the Year Ended March 31, 2023) [online]. Poslední revize 16. 05. 2022. Dostupný z WWW: <https://global.kyocera.com/ir/pdf/FY23_4Q_p_e.pdf>.