FUJIFILM připustil, že se mu nemusí povést převzít Fujifilm-Xerox

Japonská společnost FUJIFILM Holdings Corporation vlastnící 75 % podíl ve společnosti Fuji Xerox Co., Ltd. se v současné době snaží o sloučení společností Fuji Xerox Co., Ltd. a Xerox Corporation za současného získání podílu vlastnictví v sloučené společnosti ve výši 50,1 %. Tomuto kroku se intenzivně snaží zabránit společnosti Deason a Icahn vlastnící 15 % Xerox Corporation.

 

 

Fujifilm plánuje žalovat Fujifilm-Xerox
Společnosti Deason a Icahn vlastnící 15 procent Xeroxu podali žalobu kvůli převzetí firmou Fuji
Společnost Fujifilm ovládla Xerox

 

 

Generální ředitel japonské společnosti FUJIFILM Holdings Corporation, pan Shigetaka Komori, nyní připustil, že pokud nedojde ke sloučení společností do 6 měsíců, od plánu na sloučení může ustoupit. Dle Shigetaka Komoriho může Fuji Xerox Co., Ltd. růst samostatně, ale společnost Xerox Corporation je závislá na výrobě kopírovacích strojů společností Fuji Xerox. Stávající dohodo o společném podniku určuje jako trh Fuji Xerox asijskou oblast Pacifiku, zatímco Xerox pokrývá zbytek světa. Dohoda však vyprší už v roce 2021.

 


Autor: Fuji Xerox
 

Společnosti Deason a Icahn vlastnící 15 % podíl ve stávající společnosti Xerox Corporation požadují za odkup akcií částku, která není pro FUJIFILM Holdings Corporation přijatelná. Shigetaka Komori k požadované ceně uvedl, že FUJIFILM Holdings Corporation je schopný získat prostředky ze společnosti FUJIFILM Corporation Group, zabývající se oblastí Imaging Solutions, tedy produkcí fotoaparátů a souvisejících produktů a podnikání v oblasti zdravotnictví a zdravotnických materiálech.  Takové získání prostředků pro fúzi je však pro mnoho akcionářů nepřijatelné.

 

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. Fujifilm forced to abandon Xerox plans? [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 08. 06. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/fujifilm-forced-to-abandon-xerox-plans/>.

FUJIFILM Holdings Corporation.  Fuji Xerox and Xerox to combine to become a new Fuji Xerox Fujifilm to own 50.1% of the combined company -Accelerates growth as a world-leading Document Solution Company-. [online]. Poslední revize 31. 01. 2018. <http://www.fujifilmholdings.com/en/news/2018/0131_01_01.html>.

FUJIFILM Holdings Corporation.  Group Companies. [online]. <https://www.fujifilmholdings.com/en/business/group/index.html>.

The Recycler. Dramatic changes for Xerox. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 03. 05. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/dramatic-changes-for-xerox/>.