Koupí Lexmark nakonec Lenovo?

Významný zpravodajský server Channelnews přinesl exkluzivní zprávu o koupi Lexmarku čínským Lenovem. Podle informací Channelnews probíhají intenzivní jednání mezi Lenovem a Lexmarkem o převzetí Lexmarku. Po akvizici značky ThinkPad od IBM a značky Motorola by se jednalo o další významnou akvizici ze strany Lenova, které by se tak stalo významných konkurentem HP v dalším segmentu.

Toto spojení je zajímavé i z toho pohledu, že Lexmark vznikl prodejem divize IBM vyrábějící tiskárny a naopak Lenovo od roku 2005 velmi úspěšně vyrábí notebooky ThinkPad, pevné stanice ThinkCentre, dále servery ThinkServer, jejichž výrobu a jméno odkoupila právě od společnosti IBM. V Lenovu by se tak produkty původně vyvíjené IBM opět setkaly pod jednou značkou.

 

Lenovo

 

Ze zprávy Channelnews však není zřejmé, zda se tento odkup má týkat pouze některé z divizí Lexmarku, či celého Lexmarku.

Spekulací o tom, kdo převezme Lexmark je však velké množství. Spekuluje se o koupi ze strany Canonu, Ricohu či Koniky-Minolty.
Koupí Canon nebo Ricoh část Lexmarku vyrábějící hardware?
Koupí Konica Minolta Lexmark?

 

Lexmark v současné době prochází hlubokou restrukturalizací a omezení počtu zaměstnanců.

Lexmark začíná intenzivní propouštění zaměstnanců

 

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

 

Zdroj:
RICHARDS, David. Channelnews. EXCLUSIVE: Is Lenovo set to buy Lexmark? [online]. Poslední revize 31. 03. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.channelnews.com.au/news/exclusive-is-lenovo-set-to-buy-lexmark>.

Wikipedia: the free encyclopedia. Lexmark. [online]. St. Petersburg (Florida): Wikipedia Foundation. Poslední revize 11. 03. 2016. Dostupný z WWW: <https://en.wikipedia.org/wiki/Lexmark>.

Wikipedia: the free encyclopedia. Lenovo. [online]. St. Petersburg (Florida): Wikipedia Foundation. Poslední revize 03. 03. 2016. Dostupný z WWW: <https://en.wikipedia.org/wiki/Lenovo>.

Wikimedia Commons, the free media repository. File:CES 2012 – Lenovo (6764011613).jpg. [online]. St. Petersburg (Florida): Wikipedia Foundation. Poslední revize 29. 12. 2015. Dostupný z WWW: <https://commons.wikimedia.org/wiki/File:CES_2012_-_Lenovo_(6764011613).jpg>.