Softwarová část Lexmarku prodána

Výrobu tiskáren, kopírovacích strojů a spotřebního materiálu odkoupil v roce 2016 výrobce čipů a součástek pro renovace tonerových a inkoustových kazet, společnost Apex Technology Co. Ltd. Součástí prodeje byla i divize Enterprise Software Lexmark, která vyvíjí software pro scanování, sdílení a správu dokumentů v digitální podobě.

Divizi Enterprise Software Lexmark, tvořenou samostatnými společnostmi Kofax, ReadSoft, Perceptive Software a několika dalšími menšími společnostmi nyní odkoupila private equity společnost Thoma Bravo. Seth Boro, zastupující společnost Thoma Bravo uvedl: „Jsme nesmírně šťastní za získání podnikání Lexmark Enterprise Software, protože obsahuje ty nejpokročilejší digitální transformační průmyslové technologie“. Celá transakce nyní podléhá schválení ze strany regulačních orgánů. Apex se tak plně soustředí na vývoj, výrobu a prodej tiskového hardware včetně spotřebního materiálu.

 

 

Lexmark oznámil dokončení převzetí Apexem a zásadní změny ve společnosti
Apex Technology jedná o prodeji softwarové části Lexmarku
Apex Technology definitivně kupuje Lexmark

 

 

Některé ze získaných produktů a společností, mimo jiné Perceptive Software business, Perceptive Intelligent Capture, Acuo VNA, PACSGEAR a Enterprise Medical Image Viewing budou prodány společnosti Hyland Software Inc., které jsou v portfoliu společnost Thoma Bravo. Kofax a RedSoft vytvoří novou společnost Kofax, která bude dále v portfoliu Thoma Bravo.

Lexmark

 

 

O Thoma Bravo

Thoma Bravo je přední private equity společnost se zaměřením na odvětví softwaru a technologie s podporou služeb s více než třicetiletou historií. Firma spravuje řadu soukromých investičních fondů, které představují hodnotu více než 17,0 miliard USD (více než 400 miliard Kč). https://thomabravo.com/

 

O Hyland Software Inc.

Hyland Software je předním poskytovatelem softwarových řešení pro správu obsahu, procesů a transakcí pro organizace po celém světě. Již více než 25 let umožňuje více než 15 500 organizacím digitalizovat svá pracoviště a zásadně transformovat jejich operace. Magazín Fortune ji zahrnul do svého přehledu jako jednoho z nejlepších zaměstnavatelů.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Kofax. Thoma Bravo to Acquire Lexmark’s Enterprise Software Business. [online]. Poslední revize 03. 05. 2017. Dostupný z WWW: <http://www.kofax.com/company/news/press-releases/2017/thoma-bravo-to-acquire-lexmark-enterprise-software>.

Thomas Bravo. Homepage. [online]. <https://thomabravo.com>.