Vývoj trhu tiskáren – Pantum stále roste, Epson padá

Společnost International Data Corporation (IDC) zveřejnila statistiku vývoje prodejů tiskáren a multifunkčních zařízení za první čtvrtletí roku 2023 a jeho porovnání s prvním čtvrtletím roku 2022.  Celosvětově se prodeje tiskáren a multifunkčních zařízení zvýšili o celých 2,2 procent. Společnosti Canon a Epson si vzájemně prohodily druhé místo v pořadí největších světových výrobců.

 

 

Vývoj trhu tiskáren – celý sektor dodávek tiskáren výrazně roste
Vývoj trhu tiskáren – Pantum stále extrémně roste, HP padá
Vývoj trhu tiskáren – Pantum raketově roste, Epson raketově padá
Vývoj trhu tiskáren – celý sektor dodávek tiskáren výrazně padá
Celosvětové prodeje tiskáren padají, jeden výrobce však dosahuje obrovského nárůstu

 

Dodávky společnosti Canon narostly o celých 11 %, zatímco dodávky společnosti Epson klesly o 12 %. Ve srovnání s předcházejícím rokem tak došlo ke změně na pozici druhého největšího světového dodavatele tiskáren.

 

Výrazný nárůst dodávek zažila společnost Brother, o celých 16 %. Tradičním rekordmanem v nárůstu globálních dodávek je čínský výrobce tiskáren Pantum, čtvrtletní dodávky přesáhly již půl milionu kusů tiskáren. Celková výroba však byla výrazně vyšší, protože část dodávek se skrývá v šesté pozici ostatní, tiskárny Pantum jsou prodávány i pod obchodními značkami Lexmark a Xerox.

Výrobcem tiskáren Pantum je společnost Ninestar Corp., které Spojené státy americké zcela zakázaly dovoz jakýchkoliv produktů na území USA. Je možné očekávat, že tento zákaz dovozu bude mít drastický dopad na množství dodaných tiskáren ve třetím čtvrtletí roku 2023.


 

 

O IDC Trackers:
Produkty společnosti International Data Corporation (IDC) IDC Trackers poskytují přesné a včasné informace o tržní velikosti, podílech jednotlivých dodavatelů a dále poskytují prognózy pro stovky technologických trhů z více než 100 zemí celého světa. S využitím vlastních nástrojů a výzkumných procesů jsou produkty IDC Trakcers aktualizovány na pololetním, čtvrtletním a měsíčním základě. Výsledky sledování jsou doručovány klientům v uživatelsky přívětivých výsledcích programu Excel a on-line dotazovacích nástrojích. Více informací o IDC Trackers zde: https://www.idc.com/tracker/showtrackerhome.jsp

 

Autor:
Asociace renovátorů tonerů (ART)

 

Zdroj:
IDC. Worldwide Hardcopy Peripheral Shipments Increased 11.6% in the Fourth Quarter, According to IDC Tracker. [online]. Framingham: IDC Research, Inc. Poslední revize 03. 03. 2023. Dostupný z WWW: <https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS50453823>.