Xerox hodlá obejít představenstvo HP a vynutit si spojení přes akcionáře

Dopisová válka mezi společnostmi Xerox a HP stále pokračuje. Poté, co představenstvo HP odmítlo opakovaný návrh na převzetí společnosti HP ze strany Xeroxu, zaslal John Visentin, místopředseda a generální ředitel Xerox Holdings Corporation dopis, ve kterém označuje závěry předsednictva HP za pomluvy a upozorňuje vedení společnosti HP, že začne oslovovat přímo samotné akcionáře a vynucovat si převzetí přímo prostřednictvím akcionářů HP.

 

 

Vedení HP znovu důrazně odmítlo nabídku na převzetí ze strany Xeroxu
Xerox tlačí na vedení společnosti HP a trvá na převzetí HP
HP Inc. odmítá nabídku na akvizici ze strany Xeroxu
Xerox zaslal nabídku na odkup HP Inc.
Spojení Fuji a Xeroxu konečně dořešeno – Xerox prodal celý svůj podíl

 

 

„Milý Chipe a Enrique,

vaše odmítnutí zapojit se do vzájemné „due diligence“ s Xeroxem odporuje logice.

Předložili jsme přesvědčivý návrh – takový, který by akcionářům společnosti HP umožnil realizovat okamžitou peněžní hodnotu a těšit se rovné účasti na podstatných pozitivních očekáváních vyplývajících z kombinace firem. Naše nabídka není „vysoce podmíněná“ ani „nejistá“, jak tvrdíte. Neobsahuje finanční podmínky a očekává se, že kombinovaná společnost bude mít úvěrový rating s vysokým investičním stupněm.

Možné výhody kombinace mezi HP a Xeroxem jsou zřejmé. Společně bychom mohli vytvořit špičku v oboru – s rozšířeným rozsahem a nejlepšími nabídkami ve své třídě v celém portfoliu produktů, které budou vytvářeny tak, aby více investovaly do inovací a generovaly větší návratnost pro akcionáře.

Trh jasně chápe průmyslovou logiku této transakce. Akcie HP a Xeroxu vzrostly o 9,5 procenta, respektive 6,6 procenta, od data prvního zveřejnění našeho návrhu. Již jsme obdrželi dotazy od několika akcionářů společnosti HP a jsme povzbuzeni jejich zájmem o naši nabídku.

Přesto společnost HP namísto toho, abychom společně tři týdny tvořili hodnoty, nadále mlží a činí zavádějící prohlášení. Je důležité, abychom ve váš prospěch a ve prospěch akcionářů společnosti HP opravili několik chyb z vašeho posledního dopisu.

Dne 5. února 2019 společnost Xerox oznámila tříletý strategický plán, který byl postaven na čtyřech pilířích: (i) optimalizace operací, (ii) zvyšování výnosů, (iii) opětovné oživování inovací a (iv) zaměření na peněžní toky a kapitálové výnosy. Tento plán již překonáváme. Během prvních devíti měsíců roku 2019 jsme zvýšili upravený zisk na akcii a úroveň disponibilních peněžních zásob a zároveň jsme zvýšili investice do inovací a našeho hlavního podnikání, proto naše akcie meziročně rostou o 96 procent.

Váš komentář týkající se celkové hodnoty zakázek je jenom obyčejná pomluva. Ve vašem vlastním dopise uvádíte, že informace z neveřejných zdrojů nejsou smysluplným ukazatelem budoucích obchodních vyhlídek nebo materiálem k porozumění naší celkové činnosti.

Je možné, že nízké, drahé a časově náročné úspory nákladů zahrnuté ve vašem plánu restrukturalizace, který jste oznámili 3. října 2019 (pouze 1 miliarda USD během tří let, za náklady na restrukturalizaci 1 miliarda USD), má za následek nedostatečnou důvěru ve schopnost společnosti HP realizovat synergie ve výši 2 a více miliard USD, které by váš tým mohl dosáhnout spojením našich firem.

Zpeněžili jsme svůj nelikvidní podíl v roce 2019 ve společnosti Fuji Xerox více než 20krát nad očekávaným souhrnným peněžním tokem a zároveň jsme příznivě restrukturalizovali podmínky našeho vztahu s Fuji Xeroxem, abychom zajistili kontinuitu dodávek, chránili naše vysoce hodnotné duševní vlastnictví a poskytli strategickou flexibilitu. Výsledkem těchto transakcí není díra v portfoliu Xeroxu, jen podstatně více hotovosti na podporu růstu a větší flexibilita v našich tržních podmínkách.

I když nemusíte oceňovat naši agresivní taktiku, nebudeme se za ni omlouvat. Nejúčinnějším způsobem, jak prokázat rozsah této příležitosti, je vzájemná due diligence, kterou i nadále odmítáte, a jsme povinni ji vyžadovat.

Plánujeme přímý kontakt s akcionáři společnosti HP, abychom získali jejich podporu při naléhání na představenstvo společnosti HP, aby udělala správnou věc a využila této jednoznačné příležitosti.

S pozdravem,

John Visentin
místopředseda a generální ředitel Xerox Holdings Corporation“

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Xerox Corporation. Xerox Sends Letter to HP. [online]. Poslední revize 26. 11. 2019. Dostupný z WWW: <https://www.news.xerox.com/news/Xerox-sends-letter-to-HP-2019Nov2612>.