Xerox zaslal nabídku na odkup HP Inc.

Společnost Xerox Corporation uzavřela dohodu na prodej svého podílu ve společnosti Fuji Xerox Co., Ltd. za 2,3 miliardy USD (zhruba 50 miliard Kč), výrobu tiskáren pod obchodní značkou Fuji Xerox a Xerox podle této dohody bude zajišťovat FUJIFILM Holdings Corporation. Po uveřejnění této dohody přinesl časopis Wall Street Journal informaci, že Xerox, který je jeden z největších světových výrobců velkých kopírovacích zařízení, zvažuje odkoupení největšího světového výrobce tiskáren, společnosti HP Inc.

Hodnota HP Inc. je zhruba 27,3 miliard USD (550 miliard Kč), což je více než trojnásobek hodnoty ceny samotné společnosti Xerox (zhruba 8 miliard USD, 160 miliard Kč).

Následující den společnost HP Inc. potvrdila nabídku na převzetí.

 

 

„Čas od času jsme vedli rozhovory s Xerox Holdings Corporation o potenciální obchodní kombinaci. Včera jsme dostali návrh.“ uvedla společnost HP Inc.

 

 

Spojení Fuji a Xeroxu konečně dořešeno – Xerox prodal celý svůj podíl
HP zdraží tiskárny umožňující alternativní kazety a propustí 9 000 lidí
HP neočekávaně mění generálního ředitele
Generální ředitel společnosti HP Inc. k akvizici společnosti Samsung

 

 

Bankovní dům Citigroup Inc. souhlasil s poskytnutím financování převzetí společnosti HP Inc. ze strany Xerox Corporation. Xerox by pravděpodobně musel přijmout alespoň 20 miliard dolarů dluhu (zhruba 400 miliard Kč), aby uzavřel dohodu.

Společnost HP Inc. se podle osoby seznámené s nabídkou zatím nerozhodla, zda je nabídka společnosti Xerox správná. I když se společnost HP rozhodne, že kombinace je výhodná, není přesvědčena o tom, že společnost Xerox Corporation má příslušné zkušenosti se složitou fúzí a nemyslí si, že by Xerox měl být kupujícím, řekla dotyčná osoba. Tedy je možné přesně opačné řešení, tedy že HP Inc. odkoupí Xerox Corporation.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
GRANT, Nico. Bloomberg.com. HP Confirms Xerox Takeover Offer, But Isn’t Ready to Say Yes. [online]. NewYork: Bloomberg L.P. Poslední revize 07. 11. 2019. Dostupný z WWW: <https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-11-06/hp-confirms-xerox-s-takeover-offer-but-isn-t-ready-to-say-yes>.

LOMBARDO, Cara. The Wall Street Journal. Xerox Considers Takeover Offer for HP. [online]. NewYork: Dow Jones & Company, Inc. Poslední revize 05. 11. 2019. Dostupný z WWW: <https://www.wsj.com/articles/xerox-considers-takeover-offer-for-hp-11573012201>.