Spojení Fuji a Xeroxu konečně dořešeno – Xerox prodal celý svůj podíl

Společnost Fuji Xerox Co., Ltd., která byla založena v roce 1962, je společným podnikem společností FUJIFILM Holdings Corporation, která vlastní 75 % a společností Xerox Corporation vlastnící zbývajících 25 %. Společnosti Xerox Corporation a Fuji Xerox Co., Ltd. uzavřely v lednu roku 2018 dohodu o spojení v jednu společnost, jejímž hlavním podílníkem bude společnost FUJIFILM Holdings Corporation s podílem o velikosti 50,1 %. Po velkých obstrukcích ze strany některých akcionářů Xerox Corporation došlo v závěru roku 2018 k umožnění fúze obou společností.

Xerox Corporation prodá svůj 25 % podíl ve společnosti Fuji Xerox Co., Ltd. za 2,3 miliardy USD (zhruba 50 miliard Kč) dceřiné společnosti FUJIFILM a současně prodej 51 % podílu společnosti Xerox ve společnosti Xerox International Partners (XIP), která umožňuje prodej produktů pod označením Fuji Xerox. Dále je součástí dohody zajištění dodávek tiskáren stávajících i budoucích modelů ze strany Fuji Xerox Co., Ltd. pro prodej pod značkou Xerox. Dále je podmínkou dohody upuštění od soudního sporu ze strany společnosti FUJIFILM o náhradu škody ve výši 1 miliardy dolarů za zmařenou fúzi.

 

 

Spojení Fuji a Xeroxu může pokračovat
Společnost Fujifilm ovládla Xerox
Společnosti Deason a Icahn vlastnící 15 procent Xeroxu podali žalobu kvůli převzetí firmou Fuji
Fujifilm plánuje žalovat Fujifilm-Xerox
Soud dočasně zablokoval fúzi společnosti Fuji-Xerox

 

 

Dohody byly jednomyslně schváleny představenstvem společnosti Xerox a nevyžadují hlasování akcionářů, ale podléhají regulačnímu schválení v Japonsku.

 

 

Tyto dohody obnovují náš vztah s FUJIFILM a poskytují oběma společnostem obrovské příležitosti k růstu společně a nezávisle. Tyto dohody také odemykají významnou nerealizovanou hodnotu pro naše akcionáře, poskytují větší jasnost pro naše zákazníky a pomáhají nám urychlit naši transformaci na digitální společnost.“ řekl John Visentin, viceprezident a generální ředitel společnosti Xerox.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:

Xerox. Xerox Restructures FUJIFILM Relationship, Will Receive $2.3B from Related Transactions. [online]. Poslední revize 05. 11. 2019. <https://www.news.xerox.com/news/Xerox-restructures-FUJIFILM-relationship>.

The Recycler. Xerox defeat offers Fujifilm hope? [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 18. 10. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/xerox-defeat-offers-fujifilm-hope/>.

FUJIFILM Holdings Corporation.  Fuji Xerox and Xerox to combine to become a new Fuji Xerox Fujifilm to own 50.1% of the combined company -Accelerates growth as a world-leading Document Solution Company-. [online]. Poslední revize 31. 01. 2018. <http://www.fujifilmholdings.com/en/news/2018/0131_01_01.html>.

Xerox. FUJIFILM Holdings and Xerox Announce Agreement to Combine Fuji Xerox Joint Venture with Xerox. – [online]. Poslední revize 31. 01. 2018. <https://www.news.xerox.com/news/FUJIFILM-Holdings-and-Xerox-announce-agreement-to-combine-Fuji-Xerox-Joint-Venture-with-Xerox>.