Brother jako první originální výrobce získal certifikaci Blue Angel za renovovaný produkt

Společnost Brother získala certifikaci Blue Angel pro tonerovou kazetu na základě řady nezávislých testů a důkladných auditů prováděných po dobu dvou let v renovovacím závodě v Krupině na Slovensku, kde Brother renovuje tonerové kazety, které následně prodává v mixu společně s nově vyrobenými originálními tonerovými kazetami Brother.

 

 

Brother zrenovoval již 40 miliónů kusů tonerových kazet
Brother slaví 15 let renovací vlastních tiskových kazet na Slovensku
Brother začíná pro své kazety používat renovovatelné čipy!
Společnost Brother důrazně varuje před používáním čínských tonerových kazet
Výsledky Brotheru za uplynulý fiskální rok – vyšší tržby, nižší zisk

 

 

Cílem udělení ekoznačky pro repasované tonerové kazety a inkoustové kazety je podle Blue Angel snížit množství odpadu a přispět tak k šetření zdrojů. Ekoznačka klade požadavky na použité materiály, tiskové kazety, emise do ovzduší během procesu tisku a výkonnostní charakteristiky tonerových nebo inkoustových kazet.

Toner TN-3512 RE získal certifikaci poté, co společnost Brother prokázala, že společnost opakovaně používá komponenty, které tvoří minimálně 75 % hmotnosti produktu, každá kazeta je repasována v kvalitě jako nová a je zaručena plná sledovatelnost všech komponent. Certifikace je tak svými nároky podobná certifikaci Nordic Ecolabel.

Craig McCubbin, výkonný ředitel Brother Industries UK a globálního technologického centra Brother Remanufacturing Technology Centre, řekl: „Od roku 2021 pracujeme na tom, abychom splnili revidovaná kritéria Blue Angel, což dokazuje náš závazek snižovat dopad na životní prostředí a šetřit zdroje. Jeden z předních evropských certifikátů udržitelnosti potvrzuje pokrok, kterého jsme v této oblasti dosáhli, a dává našim zákazníkům záruku, že nákup a renovace tonerových kazet Brother je způsob tisku šetrný k životnímu prostředí. Jsme rádi, že Brother byl prvním OEM (výrobcem originálního spotřebního materiálu), který získal certifikaci podle revidovaných kritérií pro udělení ceny „Renovované tonerové kazety a inkoustové kazety pro tiskárny, kopírky a multifunkční zařízení (DE-UZ 177, vydání 2021)“.


 

„Náročný certifikační proces zahrnuje testování materiálů používaných společností Brother a výkonnostních charakteristik monochromatického toneru. Kromě toho musí být toner určen pro nízkoemisní kancelářská zařízení a splňovat naše přísné požadavky na uvolňování jemných a ultrajemných částic během tisku,“ uvedl Christoph Eßer-Ayertey, vedoucí oddělení životního prostředí RAL.

I v tom je revidovaná certifikace Blue Angel velmi podobná certifikaci Nordic Ecolabel.

„Díky EcoDesignu našich kazet jsme schopni recyklovat přibližně 85 % všech sebraných tonerových kazet. 0 % originálních kazet, které dostáváme zpět, končí na skládce, protože naše provozy jsou akreditovány jako skládky s nulovým odpadem. V průměru můžeme dokonce znovu využít více než 75 % hmotnosti všech našich modelů.“, dodal Craig McCubbin, výkonný ředitel Brother Industries UK a globálního technologického centra Brother Remanufacturing Technology Centre.

Z vyjádření plyne, že poškozené a již nerenovovatelné tonerové kazety společnost Brother dále recykluje na jednotlivé materiály.

Toner TN-3512 RE s certifikací Blue Angel se v současné době používá v rámci exkluzivních B2B smluv v Evropě.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. Brother first OEM to receive revised Blue Angel for remanufactured product. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 01. 08. 2023. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/brother-first-oem-to-receive-revised-blue-angel-for-remanufactured-product/>.