Společnost Brother důrazně varuje před používáním čínských tonerových kazet

Společnost Brother varuje, že nad čínskými výrobci kompatibilních tonerových kazet neexistuje právní nebo regulační dohled nad výrobou tonerů, což vytváří značné problémy v zdravotní nezávadnosti a kvalitě takových tonerových kazet. Kompatibilní tonerové kazety současně poškozují tiskárny a vytisknou pouze 38 % uváděné kapacity.

 

 

Výrobce tiskáren Brother otestoval 10 různých typů kompatibilních tonerových kazet a zjistil, že při jejich používání se z kazety uvolňuje značné množství tonerového prachu, který zůstává v tiskárně. „Na konci testování byl originální toner Brother jedinou značkou tonerové kazety, která nechala tiskárnu v čistém stavu. Bez výjimky všechny testované značky třetích stran zanechaly tonerové usazeniny uvnitř stroje.“  Tiskárna se díky usazeninám v převodovém ústrojí výrazně více opotřebovává a dochází k podstatnému zkrácení životnosti tiskárny.

Společnost Brother měřila i skutečnou výtěžnost kompatibilních tonerových kazet a zjistila, že čínské kazety vytisknou ve srovnání s originální kazetou Brother o 62 % méně výtisků. Skutečné tiskové náklady jsou jenom díky samotné výtěžnosti 3 x vyšší.

 

 

Čínský toner pro tiskárny Xerox obsahoval extrémní koncentrace karcinogenních látek
Nový rekord v obsahu zakázaného zpomalovače hoření v čínských kazetách!
Další nezávislé testy prokázaly obrovské koncentrace zakázaných látek v kompatibilních tonerových kazetách
Testování kompatibilních kazet odhalilo používání zakázané látky
Nezávislý test: kompatibilní tonery představují reálné zdravotní riziko!

 

 

Současně u většiny testovaných tonerových kazet nedošlo ke správnému zapečení tonerového prášku do papíru a výsledný tisk se rozmazával. K zapečení tonerového prášku do papíru je potřeba tonerový prášek, který se taví přesně při teplotě, se kterou pracuje tiskárna. Univerzální čínské tonerové prášky takovou charakteristiku postrádají.

Tonerový prášek je velmi nebezpečný pro lidské zdraví. Pokud je tonerový prášek správně spojen se stránkou, přebytečné částice nejsou náchylné k uvolňování nebo rozmazání po prstech a používání výtisku není spojeno s žádným zdravotním rizikem.

Nekvalitní tonerové kazety, které zanechávají v tiskových zařízeních usazeniny nebo rozmazávají stránku, však představují značná zdravotní rizika. Dále během samotného tisku dochází u čínských tonerových kazet k uvolňování tonerových částic do vzduchu a kontaktu s lidmi. Velké množství inhalovaného tonerového prášku nese riziko podráždění dýchacího ústrojí, zvýšených potíží s dýchání, podráždění očí a bolestí žaludku.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Brother International (Aust) Pty Ltd. Hospital and Healtcare. Why generic printer cartridges are not the same as generic drugs. [online]. Poslední revize 01. 02. 2019. Dostupný z WWW: <http://hospitalhealth.com.au/content/facility-admin/sponsored/why-generic-printer-cartridges-are-not-the-same-as-generic-drugs-410916787>.