Další spekulace o kupci Lexmarku – koupí Lexmark Apex-Ninestar?

Spekulací o tom, kdo koupí Lexmark je velké množství. Jako zájemci o koupi Lexmarku však byli zatím vždy řazeni velcí zavedení výrobci tiskáren či výpočetní techniky. Spekuluje se o Canonu, Ricochu, Konice-Minoltě  či Lenovu.

 

Koupí Lexmark nakonec Lenovo?
Koupí Canon nebo Ricoh část Lexmarku vyrábějící hardware?
Koupí Konica Minolta Lexmark?

 

LexmarkNejnovější zpráva RT RecyclingTimes jako možného kupujícího označuje skupinu čínských výrobců kompatibilních tonerových kazet Ninestar a Apex Microelectronics (Apex). RT RecyclingTimes v článku neuvádí konkrétní zdroj, ale označuje jej jako důvěryhodný. Vzhledem k sídlu RT RecyclingTimes ve městě Shuhai, tedy oblasti kde je soustředěna světová výroba kompatibilních tonerových kazet, je možné, že opravdu mají v redakci k dispozici zákulisní informace.

Odkup Lexmarku, jako vlastníka obrovského množství patentů v oblasti výroby tiskáren, kopírovacích strojů, inkoustových náplní a tonerových kazet sdružením firem, známých jako výrobců tonerových kazet a inkoustových náplní, které naopak patenty porušují, je velmi zajímavé. Z uvedené zprávy není vůbec patrno, zda je cílem získání patentů s cílem jejich intenzivního vymáhání, či naopak úplné uvolnění produkce kompatibilních tonerů nerespektujících patentovou ochranu.

Jenom Asociace renovátorů České republiky v posledních dvou letech několikrát informovala o porušování patentů ze strany těchto výrobců.

 

Amazon je žalován za prodej kompatibilních tonerů Canon
HP vyhrála další spor s čínským výrobcem inkoustových náplní a tonerů
Společnost Canon úspěšně vyřešila spor s několika výrobci čínských tonerů

 

Čínský trh stále posiluje a spojuje se do větších a silnějších skupin, ale dle Asociace renovátorů České republiky je odkup Lexmarku spíše jen v rovině spekulací.

 

Autor:
Asociace renovátorů České republiky (CRRA)

 

Zdroj:
RT RecyclingTimes. Apex-Ninestar koupit Lexmark?. [online]. Zhuhai: RecyclingTimes Media. Poslední revize 05. 04. 2016. Dostupný z WWW: <http://www.irecyclingtimes.com/News-Detail?news_column_id=16&news_id=6362>.