Další zabavení a propadnutí inkoustových kazet při pokusu o jejich dovoz

Komise pro mezinárodní obchod USA (United States International Trade Commission – USITC) vydala další rozhodnutí o propadnutí a zabavení kompatibilních inkoustových kazet pro tiskárny Epson při pokusu o jejich dovoz do USA z důvodu porušení závěrů vyšetřování číslo 337-TA-565.

Celní orgány odepřely vstup výrobků dovážených společností Ink X Pro of Great Neck, New York na území Spojených států amerických a poskytly dovozci písemné oznámení o výše uvedeném příkazu k vyloučení a skutečnosti, že zabavení a propadnutí zboží by vyplynulo i z jakéhokoli další pokus o import do Spojených států amerických.

 

 

Další zabavení kompatibilních inkoustových kazet při jejich pokusu o dovoz
Další rozhodnutí o zabavení inkoustových kazet při pokusu o prodeji v USA
Společnosti Canon podala stížnost na dalšího prodejce v USA
HP se přidává k boji proti prodejcům kazet porušujících patenty v USA
Canon vysoudil obří náhradu škody od prodejců kompatibilních tonerových kazet

 

 

Kopie oznámení byly doručeny ministrovi financí, americkým celním úřadům ve Washingtonu a Kalifornii, společnosti Ink X Pro of Great Neck, New York a správní radě společnosti Epson Portland, Epson America a Seiko Epson Corporation of Japan.

Vyšetřování č. 337-TA-565 zakazuje dovážení dalších typů inkoustových kazet pro tiskárny Epson z důvodu porušování 7 patentů Epson.

 

Výsledek šetření je zde:
https://www.spravnytoner.cz/wp-content/uploads/GEO-337-TA-565_2012.pdf

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. USITC issues fresh Seizure and Forfeiture Order. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 17. 04. 2019. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/usitc-issues-fresh-seizure-and-forfeiture-order/>.