Epson podala žalobu na prodejce falešných inkoustů

Společnost Epson (Seiko Epson Corporation a Epson America, Inc.) podala dne 24. února 2021 žalobu u okresního soudu Spojených států v centrální oblasti Kalifornie a obvinila dva prodejce online tržiště Amazon z porušení ochranné známky Epson.

V soudních dokumentech společnost Epson uvádí, že „podává žalobu k boji proti rozsáhlému porušování jejich práv k ochranné známce“. Podle stížnosti společnosti Epson obžalovaní údajně uvádějí na trh inkoustové kazety a lahve jako nové originální produkty Epson, což podle společnosti Epson klame spotřebitele a „jejich extrémně špatná kvalita neuvěřitelně poškozuje jméno a pověst žalobce“.

 

 

Epson podává další žalobu na prodejce kompatibilních inkoustů z důvodu porušování patentové ochrany
Epson podal žalobu na dva prodejce čínských náplní do tiskáren z důvodu porušování patentové ochrany
Epson žaluje dalšího prodejce pro porušování patentové ochrany o více než čtyřnásobek škody
Epson zahájil další soudní spor s provozovateli internetových obchodů
Epson podal a okamžitě vyhrál žalobu na 26 prodejců Amazonu

 

 

Společnost Epson dále tvrdí, že obžalovaní operují prostřednictvím tržní platformy společnosti Amazon a „rovněž využívají různé služby Amazonu, aby se vyhnuli odhalení, a těží z vysoké viditelnosti trhu Amazon a obchodních služeb“.

 

Epson logo
 

Žaloba společnosti Epson zahrnuje porušení ochranné známky, nekalou soutěž a falešnou reklamu. Společnost Epson se snaží o trvalý příkaz zakazující činnost obžalovaným, zničení fyzických zásob produktu a dále společnost Epson vymáhá velmi vysoké odškodnění.

Žalovaní vystupují pod názvy:
Thomas Nelson d/b/a Seller Account TM Nelsons
Ganter d/b/a Seller Account GANTERY

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. Epson files trademark complaint against two Amazon resellers. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd.  Poslední revize 15. 03. 2021. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/epson-files-trademark-complaint-against-two-amazon-resellers/>.