Epson pokračuje v boji s porušovateli patentů inkoustových kazet a podává dvě samostatné žaloby

Společnost Epson (Seiko Epson Corporation) podala žalobu u okresního soudu Spojených států pro okres Oregon ve které tvrdí, že společnosti dovážející kompatibilní inkoustové kazety pro tiskárny Epson úmyslně porušují patenty Epson a dále porušují obecné příkazy k vyloučení vydané Komisí pro mezinárodní obchod USA (United States International Trade Commission – USITC).

Společnost Epson podává žalobu za účelem náhrady způsobené škody, vydání předběžného a trvalého soudního příkazu a získání dalších náhrad.

 

 

Epson podala žalobu na prodejce falešných inkoustů
Epson podává další žalobu na prodejce kompatibilních inkoustů z důvodu porušování patentové ochrany
Epson podal žalobu na dva prodejce čínských náplní do tiskáren z důvodu porušování patentové ochrany
Epson žaluje dalšího prodejce pro porušování patentové ochrany o více než čtyřnásobek škody
Epson zahájil další soudní spor s provozovateli internetových obchodů

 

 

Společnost Epson tvrdí, že společnost E TOP, LLC., Se sídlem v Oregonu ve spolupráci se společnostmi SHUPING HONG HURLEY a XUMING HONG dovezly a prodaly inkoustové kazety, které porušují americké patenty společnosti Epson. Jedná se o tyto patenty:

United States Patent No. 6,955,422
https://patents.google.com/patent/US6955422

United States Patent No. 8,794,749
https://patents.google.com/patent/US8794749

United States Patent No. 8,454,116
https://patents.google.com/patent/US8454116

 

 

Další žalobu podala společnost Epson u okresního soudu Spojených států v Kalifornii a uvádí, že žalované společnosti VISION IMAGING SUPPLIES, INC.,; BERNARD KHACHI a RAYMOND KHACHI dovážely a prodávaly inkoustové kazety, které porušují americký patent Epson č. 8 454 116 (https://patents.google.com/patent/US8454116) společnosti Epson. Společnost Epson tvrdí, že obžalované společnosti úmyslně porušují patenty společnosti Epson a porušují obecné příkazy k vyloučení ze strany USITC. Společnost Epson podává tuto žalobu za účelem náhrady škod způsobených porušováním patentu, získání předběžného a trvalého soudního příkazu a získání dalších náhrad.

 

V obou zahájených sporech společnost Epson požaduje soudní porotu.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
The Recycler. Epson back in court defending its patents. [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 06. 04. 2021. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/epson-files-two-new-patent-infringement-complaints/>.