Generální ředitel Fujifilm: podmínky převzetí Xeroxu nebudeme měnit

Shigetaka Komori, generální ředitel společnosti FUJIFILM Holdings Corporation, poskytl rozsáhlý rozhovor magazínu Nikkei Asian Review. Rozhovor se dotýkal nedokončené akvizice Xeroxu společností Fujifilm, která v současné době vlastní 75 % podíl ve společnosti Fuji Xerox Co., Ltd., společného podniku FUJIFILM Holdings Corporation a Xerox Corporation. Fujifilm se v současné době snaží o sloučení Fuji Xerox Co., Ltd. se společností Xerox Corporation za současného získání podílu ve výši 50,1 % ve sloučené společnosti. Sloučení se intenzivně snaží zabránit společnosti Deason a Icahn, které vlastní 15 % Xerox Corporation.

 


Autor: Fuji Xerox

 

Shigetaka Komori pro magazín Nikkei Asian Review mimo jiné uvedl, že pro budoucí růst Fujifilmu je převzetí Xeroxu lepší variantou, ale není nezbytné. Icahn a někteří další akcionáři společnosti Xerox se mohou domnívat, že Fujifilm je pod tlakem a nabídne jim příznivější podmínky. „Jsem si však jistý, že nebudeme nabízet žádné jiné podmínky než ty, co jsme nabídli. Podmínky, které jsme nabídli v lednu, jsou strop“, řekl Komori. Ačkoliv společnost má dostatek prostředku k zvýšení nabídky, tyto prostředky použije pro lékařské a jiné oblasti své působnosti.

 

 

Společnost Fujifilm ovládla Xerox
Společnosti Deason a Icahn vlastnící 15 procent Xeroxu podali žalobu kvůli převzetí firmou Fuji
Fujifilm plánuje žalovat Fujifilm-Xerox
Soud dočasně zablokoval fúzi společnosti Fuji-Xerox
Dramatické změny ve vedení Xerox Corporation

 

 

Komori dále uvedl, že zatímco společnost Fujifilm prodávala kancelářské vybavení v USA a Evropě prostřednictvím společnosti Fuji Xerox, Xerox nemá v Asii vybudovanou prodejní síť.

Xerox Corporation, vlastnící zbývající 25 % podíl ve Fuji Xerox Co., Ltd., má do roku 2021 uzavřenou dohodu, která stanovuje nákup tiskáren a kopírovacích strojů a využívání prodejní sítě společného podniku Fuji Xerox Co., Ltd. Nový generální Xerox Corporation, John Visentin, který před vznikem sporu pracoval jako konzultant Carl Icahn, uvedl, že společnost Xerox nebude obnovovat technologickou dohodu poté, co její platnost skončí a poznamenal, že Xerox Corporation má dostatek času na změnu.

Na tyto změny reaguje i hodnota obou firem, zatímco cena jedné akcie FUJIFILM Holdings Corporation posílila v posledním roce z hodnoty cca. 4500 USD na současných cca. 5000 USD [TYO: 4901] (nárůst o 10 %), akcie společnosti Xerox Corporation oslabily z hodnoty cca. 34 USD na 27 USD [NYSE: XRX] (propad o 20 %).

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
Nikkei Asian Review. Fujifilm denies any compromise for acquisition of Xerox. [online]. Tokio: Nikkei Inc. Poslední revize 30. 07. 2018. Dostupný z WWW: <https://asia.nikkei.com/Business/Business-Deals/Fujifilm-denies-any-compromise-for-acquisition-of-Xerox>.

The Recycler. Fujifilm forced to abandon Xerox plans? [online]. Witney: Recycler Publishing & Events Ltd. Poslední revize 08. 06. 2018. Dostupný z WWW: <https://www.therecycler.com/posts/fujifilm-forced-to-abandon-xerox-plans/>.

FUJIFILM Holdings Corporation.  Fuji Xerox and Xerox to combine to become a new Fuji Xerox Fujifilm to own 50.1% of the combined company -Accelerates growth as a world-leading Document Solution Company. [online]. Poslední revize 31. 01. 2018. <http://www.fujifilmholdings.com/en/news/2018/0131_01_01.html>.