FUJIFILM vypověděl technologickou smlouvu Xeroxu a stává se zcela nezávislý

Společnosti FUJIFILM Holdings Corporation a Xerox Corporation společně vlastnily Fuji Xerox Co., Ltd., která vyráběla a prodávala tiskárny pod společným názvem Fuji Xerox. V průběhu roku 2019 došlo k uzavření dohody a prodeji podílů společnosti Xerox Corporation, jediným vlastníkem se stala společnost FUJIFILM Holdings Corporation.

Tiskárny a tiskové stroje prodávané společností Fuji Xerox Co., Ltd. pod obchodním názvem Fuji Xerox využívaly technologií, které každá společnost vyvinula nezávisle, použití technologií bylo upraveno dohodou. Tiskárny, které jsou v současné době vyvíjeny, vyráběny a dodávány však již obsahují nové technologie, které byly vyvinuty ve společném podniku Fuji Xerox Co., Ltd a bude je možné nadále používat i bez technologické dohody.

 

 

Spojení Fuji a Xeroxu konečně dořešeno – Xerox prodal celý svůj podíl
Spojení Fuji a Xeroxu může pokračovat
Společnost Fujifilm ovládla Xerox
Společnosti Deason a Icahn vlastnící 15 procent Xeroxu podali žalobu kvůli převzetí firmou Fuji
Fujifilm plánuje žalovat Fujifilm-Xerox

 

 

Společnost FUJIFILM Holdings Corporation nyní oznámila, že k 31. březnu 2021 dojde k ukončení dohody o používání technologií společnosti Xerox Corporation a nově dodávané tiskárny budou využívat výhradně vlastních technologií FUJIFILM Holdings Corporation a Fuji Xerox Co., Ltd., kterou již vlastní výhradně FUJIFILM Holdings Corporation.

Dohoda o technologiích mimo řešení použití technologií určuje i prodejní území pro každou společnost.

Fuji Xerox Co., Ltd může dle této dohody realizovat prodejní aktivity v asijsko-pacifickém regionu pod značkou „Fuji Xerox“, zatímco společnost Xerox Corporation se zabývala prodejem se značkou „Xerox“ pro ostatní regiony.

 

 

Ukončení dohody o technologiích povede k odstranění těchto omezení prodejního území pro společnost FUJIFILM Holdings Corporation a umožní ji tak rozšířit své podnikání po celém světě pod novou originální značku.

Společnost FUJIFILM Holdings Corporation očekává, že ukončením smlouvy dosáhne roční úspory ve výši 91 milionů USD (zhruba 2 miliardy Kč).

Smlouva o dodávce produktů pro společnost Xerox Corporation bude i nadále platit navzdory vypršení platnosti technologické dohody a společnosti Xerox Corporation bude mít možnost i nadále prodávat tisková zařízení vyráběné společností Fuji pod vlastním obchodním názvem Xerox.

„Fuji Xerox má nyní silnou pozici pro dynamické a svobodnější podnikání ve světě,“ řekl Kouichi Tamai, prezident a zástupce stávající společnosti Fuji Xerox. „Dnešní oznámení o ukončení technologické dohody se společností Xerox Corporation otevírá dveře společnosti Fuji Xerox, aby po dubnu 2021 využila své vlastní technologie a spolupracovala s technologiemi, které vlastní jiné společnosti skupiny Fujifilm, k výrobě / prodeji produktů a řešení pod naší novou značkou po celém světě. Stát se plně vlastněnou společností FUJIFILM Holdings Corporation, jak bylo oznámeno v listopadu, nám navíc umožňuje efektivněji rozhodovat o investicích do nových podniků, budování aliancí a uskutečňování akvizic s celosvětovou perspektivou. Tyto nové vzrušující kroky jsou pro všechny naše zákazníky – jak pro naše současné zákazníky v asijsko-tichomořském regionu, tak pro naše budoucí zákazníky v oblasti USA / EU. Neustálým vývojem inovativních produktů a řešení, která zvyšují efektivitu, jim pomůžeme vyřešit jejich obchodní výzvy. “

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:

Fuji Xerox. Fuji Xerox Co., Ltd. Fuji Xerox to End Technology Agreement with Xerox Corporation on Scheduled Expiration Date. [online]. Poslední revize 06. 01. 2020. <https://www.fujixerox.com/eng/company/news/release/2020/2389>.

Xerox. Xerox Restructures FUJIFILM Relationship, Will Receive $2.3B from Related Transactions. [online]. Poslední revize 05. 11. 2019. <https://www.news.xerox.com/news/Xerox-restructures-FUJIFILM-relationship>.