Spojí se Xerox a Lexmark?

 

Podle neověřených, avšak stále častě prosakujících informací se Xerox chystá koupit Lexmark do konce druhého čtvrtletí roku 2024. Xerox a Lexmark byly po celá desetiletí nelítostnými rivaly, kteří soupeřili o podíl na trhu a inovace v sektoru kancelářského vybavení. Obě společnosti se však dlouhá léta potýkají s velkými finančními. Navíc z podstatné části prodávají shodné čínské tiskárny pod jinými obchodními značkami.

Společnost Lexmark International měla k roku 2023 celkový dluh ve výši 1,03 miliardy USD. To však nemusí odrážet nejnovější finanční situaci společnosti, protože čelí finančním problémům plynoucím z předlužení. Lexmark se dlouhodobě potýká s finančními problémy.

 

 

Lexmark začíná intenzivní propouštění zaměstnanců
Apex Technology definitivně kupuje Lexmark
Zaměstnanci Lexmarku usilují o zablokování převzetí Apexem kvůli extrémním národním bezpečnostním rizikům
Lexmark oznámil dokončení převzetí Apexem a zásadní změny ve společnosti
Softwarová část Lexmarku prodána

 

 

Společnost Xerox Holdings Corporation měla k září 2023 celkový dluh ve výši 3,61 miliardy USD. Měla však také zůstatek hotovosti a peněžních ekvivalentů ve výši 532 milionů USD, což znamená, že její čistý dluh činil 3,08 miliardy USD. Poměr dluhu k vlastnímu kapitálu společnosti byl za stejné období 1,06, což ukazuje na vysokou úroveň finanční páky. Úroveň dluhu společnosti Xerox byla za poslední rok relativně stabilní, ale její výnosy a ziskovost klesly. Společnost Xerox se také dlouhodobě potýká s problémy. V roce 2016 oznámila společnost Xerox hlubokou restrukturalizaci a rozdělení na 2 samostatné firmy, nečekanými změnami ve vedení a prodejem podílu ve společnosti Fuji Xerox Co., Ltd., která byla založena již v roce 1962.

 

 

Xerox projde hlubokou restrukturalizací s cílem ušetřit 2,4 miliardy USD
Společnost Fujifilm ovládla Xerox
Společnosti Deason a Icahn vlastnící 15 procent Xeroxu podali žalobu kvůli převzetí firmou Fuji
Dramatické změny ve vedení Xerox Corporation
Spojení Fuji a Xeroxu konečně dořešeno – Xerox prodal celý svůj podíl
FUJIFILM vypověděl technologickou smlouvu Xeroxu a stává se zcela nezávislý

 

 

Je možné, že rychlé sloučení obou společností souvisí se zákazem dovozu výrobků tiskáren a spotřebního materiálu vlastníka Lexmarku, společnosti Ninestar Corp. (dříve APEX) z důvodu porušování lidských práv při jejich výrobě.

 

Spojené státy americké zakázaly dovoz 4. největšího světového výrobce tiskáren a jednoho z největších výrobců tonerů do USA
Lexmark okamžitě ukončil spolupráci s Ninestarem – dle prohlášení již má nového dodavatele
Čínské tiskárny Lexmark už nesmí být označované jako Made in Mexico

 

 

Tiskárny Lexmark jsou dle našich zkušeností přeznačkované tiskárny Pantum mateřského čínského výrobce Ninestar Corporation (dříve APEX). Stejně tak podstatná část portfolia malých tiskáren Xerox jsou přeznačkované tiskárny Pantum. Obě společnosti tak alespoň v určité míře v současné době prodávají shodné produkty, jejichž dovoz byl na území USA zakázán.

 

Autor:
Asociace renovátoru tonerů (ART)

 

Zdroj:
TonerNews.com. Here’s How a Xerox-Lexmark Buy-Out or Merger, Might or Might Not Go Down? [online]. Poslední revize 19. 02. 2024. Dostupný z WWW: <https://tonernews.com/forums/topic/heres-how-a-xerox-lexmark-buy-out-or-merge-might-or-might-not-go-down/>.

TonerNews.com. Xerox to Buy Out Lexmark by End of 1st Quarter 2024??? [online]. Poslední revize 14. 02. 2024. Dostupný z WWW: <https://tonernews.com/forums/topic/heres-how-a-xerox-lexmark-buy-out-or-merge-might-or-might-not-go-down/>.